Heb je groene vingers en je wil de bijen van voedsel voorzien? Steek je handen uit de mouwen om de bloemenakker opnieuw aan te leggen. Zowel kinderen als volwassenen zijn welkom om elke zaterdag in maart en april van 9.30 tot 11.30 uur te komen helpen in de Ecodemotuin, Mariëndal (ingang via Hofstede). Deelnemen is gratis. Inschrijven is niet nodig.
Veel voedselgewassen rekenen op bijen om zich voort te planten via bestuiving. Niet enkel de honingbij zorgt hiervoor. In Vlaanderen zijn er nog bijna 350 wilde bijensoorten die planten bestuiven. Zowel honingbijen als wilde bijen gaan de laatste jaren sterk achteruit. Wat zijn de belangrijkste oorzaken van deze achteruitgang?
- Gebrek aan nectarbronnen. Onderzoek toonde aan dat de hoeveelheid bloemen op tien jaar tijd met één derde afnam.
- Pesticidengebruik. Vooral de nieuwste generatie pesticiden blijkt zeer schadelijk. In verschillende landen werden deze producten al verboden, maar nog niet bij ons.
- Klimaatverandering. Nattere en warmere omstandigheden zorgen voor een verlengd groeiseizoen, waardoor de grasmat dichter wordt en minder bloemen bevat.
- Ziekten. Als gevolg van voorgaande factoren nemen ziekten en plagen bij wilde bijen alsmaar toe.
Uren
- zaterdag9.30 - 11.30 uur